Hayvan Oyunları ile Eğlenin

Hayvan beslemek veya onlarla zaman geçirmek sizin daha sakin bir yaşam sürmenize vesile olur. Onlarla oyun oynamak sizi rahatlatıp sakinleştirir. Bu oyunlar sayesinde egzersiz yapacağınızdan daha sağlıklı olacağınızı da söyleyebiliriz.

Evcil hayvanlar arasında en çok bakılıp beslenileni sanırız kedilerdir. Çiftliklerde olsun, şehir ortamında evlerde olsun pet hayvan olarak kedilerin en çok bakılan hayvan olduğunu söylesek sanırız yanılmayız. Meraklı yapıları, hayata pozitif bakışları, duyma ve görme yetilerindeki gelişmişlik ve en önemlisi sakin yapıları ile insanların gönlünde taht kuran bu canlılar ile yazımıza devam edelim. Çocukların bakmaktan mutlu oldukları bu hayvanları bazı ebeveynler evlerine almamaktadır. Böyle durumlarda çocuklar internet ortamından kedi bakma eğilimi içerisine girmektedirler. Bu hususta önerimiz çocukların bu özlemini giderecek etkinlik veya oyunlar ile onları oyalamaktır. Kedi Oyunları sitesindeki oyunlar ile çocuklarınızın bu özlemini bir nebze olsun giderebilirsiniz. Kedi oyunu oynayan çocuklar sanki kedinin bakımını evde yapıyormuş hissine kapılacak ve sizi bir süre rahatsız etmeyeceklerdir. Tabi bu önerimiz aksi olmayan çocuklar için geçerlidir. Daha da ileri gidenler için kedi oyunları yerine oyuncak kediler almak olacaktır. Bir sonraki merhale ise kurtuluş yolu olmamasından ötürü kedi almaktır.

Çocuklar pet hayvanları dışında kalan yabani canlılardan özellikle maymunları çok sevmektedir. Onlarla uzaktan dahi olsa oyun oynamak çocukların çok hoşuna gitmektedir. Zaten hayvanat bahçesine gidildiğinde çocukların ilk ziyaret ettiği hayvan maymun olmaktadır. Çocukların içerisindeki hareketi açığa çıkaran bu hayvanların özellikle daldan dala atlamaları çocuklar arasında çokça taklit konusu olmaktadır. Peki hayvanat bahçesinde gördüğünüz maymunlar ile o anlarda oyun oynayan çocuklar evde ne yapacak? En güzeli maymun oyuncaklar almak. Peki bunu istemeyen veya varolan maymun oyuncaklarından sıkılan çocuklar için neler yapacağız? Bize kalırsa en uygun yöntem maymun oyunları oynatmak olacaktır. Maymun Oyunları sayfasındaki oyunlar ile çocuklarınızı oyalayabilir ve hatta çok keyifli vakit geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz. Maymunu Mutlu Et oyun serisinin onları çok memnun edeceğini söyleyebiliriz. Zira maymunu mutlu etmek için birçok bulmacayı çözmeniz istenmektedir. Onları arayıp bulmak isteyen çocuklar vaktin nasıl geçtiğinin bile farkına varmayacaklardır.

 

Evcil hayvan olarak kediler, yabani hayvan olarak ise maymunlardan bahsettikten sonra gelelim diğer hayvan oyunlarına. İnsanların yakınlık duyduğu ve evcil olmalarından dolayı insanlardan çekinmeyen diğer hayvanların oyunlarını genelde çiftlik oyunları sitelerinde bulabilirsiniz. Örneğin; inek, koyun, köpek, tavuk gibi hayvanlardan bunlardan sadece bir kaçını oluşturur. Peki bu oyunları nerede bulabilirim? Bu soruya biraz öncede cevap vermiştik esasında. Çiftlik oyunları sitelerinde ve özellikle ciftlikoyunu.org bu hayvanların oyunlarını ziyadesiyle bulabilirsiniz. Hayvanlar oyunları çocuklar için neşe kaynağı, ebeveynlerin ise dinlenme fırsatı meydana getirir. Hepinize çiftlik ve hayvan oyunlarında iyi eğlenceler dileriz.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz

konya eskort