Fakro

Çatı merdivenleri son zamanlarda çatı katlarının kullanım alanlarının artmasından kaynaklı olarak tercih edilme sıklığı artmış olan bir tasarım olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapıların birçok çeşidi bulunmaktadır. Ürünlerle arasında en çok tercih edilenleri teleskopik çatı merdivenleridir. Teleskopik çatı merdivenleri çatı arasına sığdırılabilen klasik ürünle yanı sıra çok fazla şık bir görüntüye sahip olan aynı zamanda çok küçük bir kapak alanına sahip olması açısından da fazla yer kaplamayan bu merdiven çeşidi sıklıkla tercih edilmektedir. Teleskopik çatı merdivenlerinin aynı zamanda kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olan çatı ürünler arasındadır.

Teleskopik çatı merdivenleri alüminyum yapı malzemesinden yapıldığından dolayı çok hafif ve çok uzun ömürlü olmaktadır. Alüminyum yapı malzemesi uzun yıllar zarar görmeden kullanışlılığını koruyabilmektedir. Bu nedenle de alüminyum yapı malzemesi yapılar için sıklıkla tercih edilmektedir. Ürünlerin uzunluğu çatı merdiveni kapağının boyutunu belirlediğinden ne kadar kısa merdiven o kadar küçük kapak ne kadar uzun merdiven o kadar büyük kapak olmaktadır. Tavan ile yer arasındaki yükseklik hesaplanarak uygun yapı şekli seçilebilir.

Bu yapılarda sızdırma şeridi bulunduğundan kapaktan su sızdırma imkansız olmaktadır. Aynı zamanda da çatı ürünlerin üst tarafında bulunan ısı iletmeyen malzeme sayesinde odadaki ısı hiçbir şekilde dışarı çıkmamaktadır. Bu yüzden de odanın ısınması kolay olmakta hiçbir zorluk yaşanmamaktadır.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Henüz Hiç Yorum Yapılmadı..

Yorum Yaz

konya eskort